Apple хоче повернути свої гроші в США

Автор | 17 Лютого, 2011

Apple приєдналася до групи компаній, які лобіюють введення «податкових канікул» строком на рік на доходи, отримані поза межами США.

На даний момент при поверненні в США доходів, отриманих, наприклад, в Європі, вони обкладаються 35-відсотковим податком. У результаті багато компаній вважають за краще резервувати свої доходи за межами США, що погано і для самих компаній – не дає гнучкості в управлінні – і США для економіки. За попередніми оцінками через високий податок з обороту вимито близько трильйона доларів.

На даний момент короткострокові резерви (готівка) Apple становлять близько 60 мільярдів доларів.При цьому 60 відсотків своїх доходів Купертіно заробляє за межами США, а тому можна припустити, що в реальності в розпорядженні компанії близько 24 мільярдів. Тому інтерес Apple можна зрозуміти.

Треба відзначити, що податкові канікули на "міжнародні доходи» в США вже вводилися. Це було в 2004 році і однозначної оцінки їм зараз немає. Хтось каже, що повернуті гроші зміцнили американську економіку і стимулювали локальні інвестиції. Інші парирують відсутність точних даних і результатами досліджень, згідно з якими повернуті кошти здебільшого пішли на виплату дивідендів акціонерам і потім спущені на інвестиції.

У 2009 році адміністрація Барака Обами вже намагалася проштовхнути податкові канікули (у рамках програми «Акт про американське відновлення і ре-інвестиції»), проте Сенат вони не пройшли.

До речі, буквально сьогодні Барак Обама буде зустрічатися з головами найбільших США технологічних компаній. Збіг?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *