Nokia втрачає частку ринку із-за Apple і iPhone

Автор | 9 Лютого, 2011

Ще зовсім недавно багато хто з нас насолоджувалися моноблоками від однієї дуже відомої фінської корпорації. Все в них було добре: зарядку тримали, падіння терпіли, ламалися рідко. Але проти прогресу не попреш: спочатку Sony Ericsson почали випускати прекрасні телефони (і швидко закінчили), а потім, в 2007 році на ринку смартфонів з'явилася Apple. І з цього моменту гра кардинально змінилася. 

 
Не кожен фанат продукції Nokia розуміє те, про що напередодні розповів сам CEO компанії Стівен Елоп у сенсаційним листі своїм же співробітникам. 
 
Ситуація в Nokia, за словами Стівена, «те саме пожежі на нафтовій вишці»: 
 
[…] Коли тебе оточує вогонь, залишається єдиний варіант врятуватися – стрибнути в крижану воду. 
 
У компанії дійсно настали найбільш плачевні часи за весь час її існування. Продажі не вражають, а прибуток падає вже який квартал. Як ви думаєте, хто винен у цьому? Ні, це не зовсім Android, і вже тим більше не інші виробники. На думку CEO, в проблемах Nokia винен успіх Apple: 
 
У 2008 році частка Apple на ринку пристроїв дорожче 300 доларів дорівнювала 25 відсоткам. До 2010 року вона зросла до 61 відсотка. Вони [Apple] насолоджуються вражаючим зростанням фінансових показників: прибуток компанії виріс на 78 відсотків за останній рік. Apple показала всім, що при правильному підході до дизайну та інженерії, споживачі будуть готові придбати дорогий телефон заради чудового користувацького досвіду, а розробники захочуть створювати програми для цієї платформи.
 
Apple змінили правила гри, і тому сьогодні Apple володіють всім сегментом Hi-End-телефонів. 
 
Наступні рядки взагалі можуть фатально вплинути на деяких особливо затятих фанатів: 
 
Перший iPhone з'явився у 2007 році, і ми до цих пір не маємо пристроїв, які можуть надати той же користувальницький досвід. Android з'явився на сцені всього два роки тому, і на цьому тижні він зайняв лідируючу позицію серед [операційних систем] всіх смартфонів. Неймовірно. 
 
Битва пристроїв перетворилася на битву екосистем, причому екосистеми включають в себе не тільки залізо і програмне забезпечення пристрою, але і розробників, додатки, рекламу, пошукові системи, соціальні мережі та багато іншого. Наші конкуренти не забирали нашу частку ринку за допомогою пристроїв – вони забирають її з допомогою цілих екосистем. 
 
Це означає, що нам пора або побудувати нову, посилити існуючу або приєднатися до діючої екосистемі. 
 
Дійсно, це неймовірно. Компанія збирається озвучити свій новий план розвитку 11 лютого. Багато аналітиків чекають, що Nokia об'єднається з Microsoft і отримає можливість використовувати ОС Windows Phone 7 у своїх майбутніх пристроях. Серед інших, менш логічних кроків – співпраця з Google або спроба розвитку ОС Maemo на базі Linux. Ставки, панове!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *