Apple може відмовитися від софту в коробках

Автор | 8 Лютого, 2011

Коли в останній раз ви встановлювали куплений в магазині софт через DVD-привод? Якими б не були доводи прихильників старої школи, фізичні носії еволюціонують у більш компактні і вже зовсім дешеві флешки, а сам контент повільно, але впевнено «перебирається» в Мережу. За цифровою дистрибуцією – майбутнє, до якого нам належить прийти ще нескоро. Тим не менш, Apple, як і багато інших, зробила серйозний крок саме в цей бік: відкриття Mac App Store може стати першою ластівкою відмови купертіновцев від продажу програм в коробкових версіях.

Першими це відчують на собі відвідувачі та покупці роздрібної мережі Apple, де зміни відбудуться раніше раніше запланованого терміну. Компанія працює над тим, щоб повністю прибрати з полиць своїх магазинів програми в коробках і jevel-боксах. Величезну роль у цьому відіграє послуга «Personal Setup», впровадження якої в почалося місяць тому. Її зміст полягає у допомозі консультанта у налаштуванні купленого Mac. Наприклад, установка необхідних програм з Mac App Store через акаунт покупця. 

Однак такий підхід викликає цілий ряд питань. Як бути з тим ПЗ, яке недоступне в Mac App Store і навряд чи взагалі коли-небудь там з'явиться? Наприклад, Corel Draw або Adobe Creative Suite. Покупцям доведеться ходити в інші магазини? Не менш важлива проблема з об'ємом деяких з таких додатків. Приміром, «вага» Final Cut Pro вимірюється в гігабайтах. Але з усім умовно-необов'язковим контентом жорсткий диск користувача схудне на 48 гігабайт. Качати такий обсяг з MAS або чекати в магазині, поки все це встановиться …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *