Скільки «живе» батарея iPhone, і як рахувати цикли зарядки


19/04/2016 - 17:00
Категорія: 

Акумулятор iPhone - це його серце, без нього навіть найновіший смартфон Apple - просто даремний шматок металу і скла. У цій статті ми розповімо про те, що за батарея встановлена ​​в iPhone, як оцінити її стан і як правильно її заряджати.

Батареї якого типу встановлені в iPhone?

Кожен iPhone комплектується літій-іонним акумулятором. Переваг в порівнянні з «традиційними» АКБ у них достатньо: заряджаються швидше, працюють довше, важать менше.

Як заряджається батарея iPhone?

Підзарядка АКБ складається з двох фаз. Під час першої - з 0 до 80% - батарея поповнюється енергією швидко (точний час зарядки залежить від того, чи використовується пристрій, налаштувань та інших факторів). Друга - з 80 до 100% - називається компенсаційною, вона «послаблює» електричний струм і тим самим дозволяє продовжити термін служби АКБ iPhone.

Що таке «цикл підзарядки», і чому це важливо?

Один цикл - це коли ви розряджається свій iPhone зі 100% «в нуль». Це можна зробити як за один раз, так і за кілька. Приклад: за день батарея розрядилася на 75%. Ви зарядили його до 100% і продовжили користуватися. Один цикл підзарядки закінчиться тоді, коли ви витратите ще 25% заряду ( «вчорашні» 75% + «сьогоднішні» 25%).

До чого це ми? У акумулятора iPhone, природно, є ресурс. Після 500 повних циклів заряджання ємність батареї «яблучного» смартфона знизиться на 20%. На практиці, 500 циклів заряджання - це 1,5-2 роки роботи смартфона. Приблизно через 3-4 роки ємність акумулятора відповідно знизиться на 50% від значення, яке було у iPhone з коробки. Ось тоді і є сенс подумати про заміну акумулятора - адже ви напевно помітите, що ваш iPhone, наприклад, вже не «доживає» до вечора і підводить вас в найпотрібніший момент.

Як дізнатися кількість пройдених циклів перезарядки iPhone прямо на iOS-пристрої?

Скачайте на iPhone безкоштовну програму Battery Life. Відкрийте її і перейдіть у вкладку Raw Data, де значення Cycles і буде вказувати на кількість пройдених iPhone циклів перезарядки.

Як дізнатися кількість пройдених циклів перезарядки iPhone на комп'ютері Mac або Windows?

Використовуйте програму iBackupBot. Після установки підключіть iPhone, ви вибрали втілення у Devices, клікніть по напису More Information і подивіться на число навпроти напису CycleCount - це і є кількість вже пройдених циклів перезарядки.

Як заряджати акумулятор iPhone правильно?

Apple радить не доводити заряд до 100%! По можливості тримайте його в діапазоні від 20 до 80 відсотків. Так ви не будете «перенапружувати» осередки акумулятора, і цикли перезарядки будуть «витікати» повільніше. За даними незалежного дослідника Еріка Лімер, АКБ iPhone, постійно заряджати до 100%, і правда можна буде сміливо викинути після 500 циклів. А ось батарею, яку ніколи не заряджали більше, ніж на 70 відсотків, доведеться міняти тільки через 1 200 циклів!

З попереднього правила є один виняток. Один раз на місяць корисно розряджати iPhone «в нуль» і потім заряджати його до 100%.

Не залишайте iPhone на «нічну» підзарядку - електрони в літієвому акумуляторі повинні рухатися, чого при багатогодинному підключенні до розетки не відбувається.
Уникайте вкрай високих і вкрай низьких температур. Батареї «люблять» температуру в 15 градусів тепла. Якщо у вас за вікном круглий рік плюс 25 - готуйтеся до втрати ємності АКБ на 20% щороку, якщо +40, вже на 35%!

Не купуйте чохли для iPhone з бездротовою зарядкою! Сама по собі бездротова зарядка створює надмірне тепло, що, як ви вже знаєте, шкодить батареї.Приєднуйтесь до нас в Twitter, ВКонтакті, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх новин зі світу Apple, Microsoft і Google.