Кожен десятий ноутбук в світі - Macbook


19/02/2016 - 08:15
Категорія: 

Аналітична компанія TrendForce представила звіт по ринку портативних комп'ютерів в 2015 році. Як випливає з документа, найкраще справи йдуть у Apple - «яблучна» корпорація обійшла ASUS і Acer і стала четвертим виробником ноутбуків в світі.

Частка ринку Apple виросла з 9,3% в 2014 до 10,34% у 2015-му. В цілому продажі ноутбуків в минулому році склали 164,4 млн штук, що на 6,4 відсотка менше, ніж в 2014 році (175,5 млн).

Лідерами індустрії, як і раніше, залишилися HP і Lenovo - американський і китайські виробники утримують за собою 20,5 і 19,9% ринку відповідно. Третім до «фінішу» прийшов ще один вендор з США - Dell (13,7%). Apple, як було сказано вище, знаходиться на четвертому місці. При цьому варто врахувати, що купертіновці продають всього три моделі MacBook з різними екранами, а за найдешевший з них - 11-дюймовий MacBook Air - просять мінімум $899. У багатьох виробників ноутбуків моделей куди більші, а результати - порівнянні або навіть гірше, ніж у Apple.

Чого чекати виробникам від 2016 роки? У TrendForce вважають, що у НР хороші шанси зберегти лідерство - у компанії традиційно сильні позиції на рідному американському ринку. Шанси на те, що Apple увійде в трійку «най-най», невеликі - Dell не дасть купертіновцям підібратися до себе, «яблучної» компанії швидше доведеться боротися з ASUS і Acer за те, щоб зберегти завойовані в минулому році позиції, той же ASUS відстає від Apple на соті частки відсотка.

У четвертому кварталі 2015 року компанія Gartner повідомила, що Apple повернулася в топ-5 провідний виробників ПК - навіть незважаючи на те, що частка в настільних комп'ютерах у купертіновців невелика (всього 7,5%, навіть у ASUS цей показник більше).

До слова, скоро «яблучні» ноутбуки стануть ще більш привабливим для споживачів. У найближчі місяці (можливо, вже 15 березня) Apple покаже відразу кілька нових «маків». У їх числі - модель з новітнім процесором Intel Skylake шостого покоління і роз'ємом Thunderbolt 3 with USB-C. У минулому році Intel повідомляв, що нові чіпи підійдуть до 13-дюймовому і 15-дюймовому MacBook Pro, MacBook Air і 12-дюймовому MacBook.Приєднуйтесь до нас в Twitter, ВКонтакті, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх новин зі світу Apple, Microsoft і Google.