Де знаходиться датчик вологості на iPhone 6s, 6, 5s, 4, 3gs і iPod, або як розпізнати «втопленика»


05/09/2016 - 14:45
Категорія: 

Якщо ви хочете придбати б/у iPhone, насамперед перевірте, чи не «топив» продавець його в воді або в іншій рідині. Це дуже важливий момент - при залитті автоматично злітає гарантія; крім того, ви ризикуєте отримати на руки дуже «проблемний» пристрій. Як здійснити таку перевірку не розбираючи iPhone?

Чесний продавець, звичайно, відразу зізнається в тому, що продає «потопельника» - але чесними, як відомо, бувають далеко не всі. Втім, при належних знаннях перевірити його слова дуже просто. Все, що потрібно зробити - відшукати на пристрої датчик вологості (LCI).

LCI, Liquid Contact Indicators - індикатор вологості, активуються після контакту «начинки» iPhone або iPod з рідиною. Зазвичай він білого або сірого кольору - так що користувачі його найчастіше навіть не помічають. Але якщо всередині смартфона або плеєра Apple виявилася вода, він відразу ж забарвлюється в червоний колір.

Apple придумала LCI для своїх сервісних центрів - з 2006 року приймальник не витрачає зайвий час на обстеження зламаного гаджета, а відразу ж або ввічливо «загортає» клієнта, або пропонує йому платний ремонт. Але скористатися його показниками може і кожен бажаючий - просто треба знати, де подивитися.

Де знаходиться датчик вологості на iPhone і iPod

Якщо ви купуєте iPod (shuffle 3-го покоління, Classic, nano, touch) - зверніть увагу на роз'єм для навушників. Якщо всередині нього є червона точка - значить, перед вами «потопельник».

На жаль, iPod nano 7-го покоління і iPod touch 5-го покоління відомого індикатора LCI не мають - тут доведеться вірити продавцеві на слово або досліджувати плеєр іншими способами (перевірити, чи коректно працюють основні функції).

З iPhone все трохи складніше - за свою історію смартфон Apple пережив кілька дизайн-трансформацій. Разом з ними періодично змінювалося і місце розташування датчика LCI.

iPhone 2G - в роз'ємі для навушників;
iPhone 3G / 3GS, iPhone 4 / 4s - в роз'ємі для навушників і в роз'ємі для підключення зарядки (посередині);
iPhone 5 / 5s / 5c, iPhone 6 і наступні - в роз'ємі для SIM-карти.

Наочна таблиця на допомогу:

Apple відзначає: існує можливість помилкового спрацьовування датчика. Якщо ви впевнені, що не "топили» свій смартфон або плеєр, а LCI "горить" червоним, варто звернутися до фахівців Apple або в авторизований сервісний центр.Приєднуйтесь до нас в Twitter, ВКонтакті, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх новин зі світу Apple, Microsoft і Google.