Аналітики назвали причини зниження продажів Mac


12/07/2016 - 17:15
Категорія: 

Як повідомляє аналітична компанія IDC, в другому кварталі поточного року рівень продажів Mac почав потроху знижуватися. Якщо в минулому році за вказаний період було продано 4,8 млн пристроїв, то в нинішньому цей показник становить 4,4 млн

В даний час Apple займає п'яту позицію в рейтингу найбільших в світі постачальників комп'ютерів. Минулого місяця частка компанії на ринку становила 7,1% (7,4% роком раніше). Перше місце в списку належить Lenovo (21,2%), далі йдуть HP (20,8%), Dell (16,0%) і Asus (7,2%), яка «посунула» Apple з четвертої позиції на п'яту.

Як правило, уповільнення продажів пояснюється сезонним чинником і зростанням конкуренції. Однак у випадку з Mac це можна також пояснити тим, що багато потенційних покупців «яблучного» комп'ютера чекають виходу MacBook Pro наступного покоління і інших оновлених Mac.

Нагадаємо, купертіновці не оновлювали MacBook Pro вже більше року. З чуток, майбутній лептоп, реліз якого відбудеться в другій половині поточного року, отримає більш швидкий процесор Skylake, інтерфейс Thunderbolt 3 і порт USB-C. Модель максимальної збірки, імовірно, буде оснащена відеокартою AMD 400-ї серії Polaris.

За даними аналітика компанії KGI Securities Мінг-Чі Куо, у вересні-грудні купертіновци випустять дві більш тонкі і легкі моделі MacBook Pro з діагоналлю екрана 13 і 15 дюймів. За деякими даними, в ноутбуках з'являться додаткова сенсорна OLED-панель, яка займе місце функціональних кнопок клавіатури, датчик Touch ID і литі металеві петлі.

Згідно з відомостями IDC, в другому кварталі 2016 року по всьому світу було продано 62,4 млн комп'ютерів - на 4,5% менше, ніж в минулому році. Проте, вперше за п'ять кварталів зросли продажі десктопів в Північній Америці.

Аналітична компанія Gartner представила аналогічний звіт, який в цілому підтверджує дані, наведені IDC. Згідно зі звітом, в другій чверті поточного року продажі «яблучних» комп'ютерів досягли 4,6 млн.

Як пояснив експерт компанії Микако Китагава, на падіння ринку ПК вплинуло ослаблення місцевих валют по відношенню до курсу долара в деяких країнах.Приєднуйтесь до нас в Twitter, ВКонтакті, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх новин зі світу Apple, Microsoft і Google.