Кількість кібератак на комп'ютери Mac за рік збільшилася в 10 разів


06/11/2015 - 15:30
Категорія: 

віруси macbook

Майже тисяча зафіксованих інцидентів - сміхотворний показник для індустрії шкідливого софту, однак це вп'ятеро більше, ніж було зазначено в період 2010-2014 рр. Ніхто і не сумнівався в тому, що зловмисники рано чи пізно зможуть знайти пролом в обороні OS X, але з чим саме пов'язаний такий сплеск активності мережевих вірусів?

Згідно з висновками об'єднаної дослідницької групи Bit9 і Carbon Black Threat Research, рік 2015-ий видався особливо жорстким і напруженим для тих, хто протистоїть хакерської загрозі. Справа не в кількості атак, а в різноманітності небезпечного софту - складається враження, що десь на мережевих просторах відкрилося конструкторське бюро з розробки вірусів, орієнтованих на комп'ютери Mac. І навіть не одне - на аналіз майже півтори тисячі виявлених зразків унікального коду фахівцям довелося витратити понад 10 тижнів.

Поломался телевизор? Вам поможет замечательная компания по ремонту телевизоров в Киеве на дому. Качество ремонта гарантировано.

Причина сплеску інтересу кібер-злодіїв до еко-середовища Mac, на думку авторів доповіді, полягає в радикальній зміні статусу даної платформи. Комп'ютери під управлінням OS X не просто займають близько 16,4% світового ринку ПК, вони ще й поширюються найшвидшими темпами. З екзотики десктопи і ноутбуки Apple перетворилися на даність - більше 45% компаній пропонують їх співробітникам в якості робочих станцій. Відповідно, збільшується не тільки кількість об'єктів для атаки, але і їх цінність, оскільки через комп'ютери Mac почало проходити все більше ласою видобутку - конфіденційної інформації.

Не останню роль відіграє і необачна впевненість у «імунітеті», яким володіє оболонка OS X - пересічний користувач MacBook не схильний проявляти елементарну пильність. Хтось сподівається на вбудовані механізми захисту, керівництво організацій економить на специфічному антивірусному ПЗ, а системні адміністратори нехтують моніторингом активності і не поспішають вивчати актуальні зведення з фронтів безперервних кібер-воєн. З доповіді Bit9 і Carbon Black Threat Research випливає, що подібної неробства прийшов кінець - у міру зростання популярності Mac кількість небезпечних і сумних інцидентів буде збільшуватися випереджальними темпами.Приєднуйтесь до нас в Twitter, ВКонтакті, Facebook, Google+ або через RSS, щоб бути в курсі останніх новин зі світу Apple, Microsoft і Google.